Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Можливість укладення договору добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування непрацюючим пенсіонерам з метою перерахунку їх пенсії

Абзацом п’ятим чпстини першої статті 10 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI  «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що право на добровільну сплату єдиного внеску мають особи, які досягли 16-річного віку та не належать до платників єдиного внеску, визначених пунктами 2-14 частини першої статті 4 цього Закону, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України.

Враховуючи викладене, для непрацюючих пенсіонерів не існують обмеження щодо можливості добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування шляхом укладення відповідного договору.

Таким чином, підстави для відмови в укладенні договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування для непрацюючих пенсіонерів відсутні.

Водночас сплачені суми єдиного внеску відповідно до укладеного договору про добровільну участь поверненню не підлягають.

З метою уникнення непорозумінь ДФС України рекомендує непрацюючим пенсіонерам звертатися до Пенсійного фонду України з питання доцільності укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування для перерахунку пенсії.

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

Версiя для друку