Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Міністерство доходів і зборів України роз’яснило особливості оподаткування податком на прибуток операцій з відступлення права вимоги (факторингу)

   Головне управління Міндоходів у м. Києві повідомляє, що Міністерство доходів і зборів України наказом від 22.11.2013 року №697 затвердило узагальнюючу податкову консультацію, в якій роз’яснюються особливості оподаткування податком на прибуток операцій з відступлення права вимоги (факторингу).

   Так, згідно з документом, операції з відступлення права вимоги належать до операцій особливого виду, для яких п.153.5 ст.153 Податкового кодексу визначені спеціальні правила оподаткування.

   Зокрема, з метою оподаткування платник податку веде облік фінансових результатів операцій від проведення операцій з продажу (передачі) або придбання права вимоги зобов'язань у грошовій формі за поставлені товари, виконані роботи чи надані послуги третьої особи, зобов'язань за фінансовими кредитами, а також за іншими цивільно-правовими договорами.

   Узагальнюючою консультацією також роз’яснюються особливості податкового обліку:

   - доходів та витрат першого кредитора при першому відступленні зобов'язань;

   - доходів, отриманих платником податку від наступного відступлення права вимоги зобов'язань третьої особи (боржника) або від виконання вимоги боржником;

   - витрат, понесених платником податку на придбання права вимоги зобов'язань третьої особи (боржника), та доходів, отриманих таким платником податку від наступного відступлення права вимоги зобов'язань третьої особи (боржника) та інші нюанси обліку зазначених операцій.

Версiя для друку