Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Міндоходів роз’яснило порядок оподаткування сум страхового відшкодування, які виплачуються страховою компанією банку - вигодонабувачу, а не фізичній особі, що одержала в банку кредит

   Головне управління Міндоходів у м. Києві повідомляє, що Міністерством доходів і зборів України наказом від 22.11.2013 року №701 затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо оподаткування сум страхового відшкодування, які при настанні страхового випадку із предметом застави (автомобілем) виплачуються страховою компанією за договором банку - вигодонабувачу, а не фізичній особі, що одержала в банку кредит під такий автомобіль.

   Узагальнюючою консультацією, зокрема, роз’яснюється наступне: якщо виплата страхового відшкодування платнику податку - фізичній особі здійснюється страховою компанією з додержанням вимог п.п. 165.1.27 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу, а саме: під час страхування майна сума страхового відшкодування не може перевищувати вартість застрахованого майна, визначену за звичайними цінами на дату укладення страхового договору, збільшену на суму сплачених страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), то вона не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника.

   Якщо умовами договору страхування рухомого майна (автомобіля), яке придбано фізичною особою у кредит, передбачено, що вигодонабувачем у разі настання страхового випадку є банк та сума страхового відшкодування перераховується страховою компанією банку, який за рахунок цих коштів погашає частину кредиту платника податку, то суми такого страхового відшкодування згідно із абз. «е» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу розглядаються як дохід платника податку – фізичної особи у вигляді додаткового блага. При цьому, банк повинен виконати усі функції податкового агента, встановлені Податковим кодексом.

Версiя для друку