КМДА Київська міська державна адміністрація


Впродовж минулого року у столиці видано понад 122 тисячі ключів цифрового підпису

   Головне управління Міндоходів у м. Києві інформує, що Акредитований центр сертифікації ключів ІДД Міндоходів з 1 січня 2014 року переходить на використання двох посилених сертифікатів відкритого ключа. Такий формат криптографічних повідомлень підвищить захист та безпеку подачі звітності в електронному вигляді за допомогою електронного цифрового підпису та забезпечить високий рівень надійності захисту конфіденційної інформації.

   Система цифрового підпису передбачає наявність у кожного користувача свого таємного ключа, який використовується для формування підпису (шифрування інформації), а також відповідного цьому таємному ключу відкритого ключа, який міститься в Сертифікаті відкритого ключа, що призначений для розшифрування ЕЦП і одержання інформації, яка знаходитиметься у звіті.

   Таким чином, з 01.01.2014 року для шифрування та розшифрування інформації, яку використовують фахівці та клієнти Міндоходів, потрібно два окремих Сертифікати, що унеможливить підробку ключів та посилить захист інформації від несанкціонованої модифікації сторонніми особами.

   Зазначені нововведення передбачені наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 18.12.2012 року №739 «Про затвердження Вимог до форматів криптографічних повідомлень», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.01.2013 року за №108/22640.

   Усі посилені сертифікати, які сформовані до дати набрання чинності даного наказу, будуть обслуговуватись до закінчення їх строку чинності. Тобто, сертифікати, отримані до 01.01.2014 року, дійсні та будуть діяти з моменту їх отримання  2 роки.

   У зв’язку з нововведеннями АЦСК ІДД Міндоходів розроблено нові форми реєстраційних документів, які можна завантажити з офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД Міндоходів http://acskidd.gov.ua.

   Додатково повідомляємо, що використання нових реєстраційних документів для органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності є обов’язковим з 01.01.2014 року.

   Слід зазначити, що використання посилених сертифікатів відкритих ключів дедалі більше стає поширеним явищем для представників бізнесу, вони відчули всі переваги звітності, поданої через Інтернет. Впродовж 2013 року у Києві клієнтами Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД Міндоходів стали 87,2 тисячі фізичних та юридичних осіб, які отримали понад 122 тисячі ключів цифрового підпису.     При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.