Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Механізм податкового компромісу як важливий інструмент регулювання проблемних правовідносин між бізнесом та державою

Днями в приміщенні податкової інспекції за участю заступника начальника ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві Артема Гандзюка було проведено прес-конференцію з представниками засобів масової інформації. Процедура досягнення податкового компромісу – ключове питання, яке обговорювалося під час даного заходу.

Артем Миколайович повідомив присутніх, що 17 січня 2015 року набув чинності Закон України від 25.12.2014 № 63-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу». Нормами закону визначено механізм податкового компромісу з державою, який дасть змогу платникам уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та додану вартість за попередні податкові періоди.

Учасники зустрічі дізналися, що скористатися правом на застосування податкового компромісу платники зможуть протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності цим законом, тобто до 16 квітня 2015 року. При застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому інші 95% такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться.

На завершення зустрічі Артем Миколайович нагадав, що більш детально з метою  єдиного розуміння процедури застосування податкового компромісу можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України у банері «Податкові зміни 2015», та надав кваліфіковані відповіді на поставлені запитання.

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

Версiя для друку