Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  «Козачки» вартістю 225 мільйонів гривень акцизу. У Києві слідчим управлінням фінансових розслідувань вилучено 20 мільйонів «ерзац-марок акцизного податку»

Співробітниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у м. Києві в рамках проведення системної роботи по викриттю «тіньових» схем, які застосовувались злочинними угрупуваннями, що мали захист, а подекуди й дозвільні санкції на свою незаконну діяльність з боку представників попередньої влади, встановлено чергові факти розкрадання в особливо великих розмірах державного майна.

           Так, в ході відпрацювання підприємств-переможців тендерних закупівель викрито сумнівні фінансово-господарські операції з реалізації підакцизної продукції – спирту етилового.

Схема була досить простою. Підприємство - переможець тендеру отримувало значну партію спирту для виготовлення паливно-мастильних матеріалів з подальшою їх реалізацією. Проте насправді сировина, тобто спирт використовувався для виготовлення підроблених лікеро-горілчаних виробів. Бізнес був масштабним та процвітаючим, адже етикетки (рекламні етикетки горілки «Козачок») та фальсифіковані марки акцизного податку для псевдогорілки друкувались на одному з державних підприємств у значних масштабах.

В ході слідства за порушеними кримінальними провадженнями встановлені факти причетності керівної ланки держпідприємства з виготовлення спиртів до розкрадання та реалізації великих партій етилового спирту, шляхом використання фіктивних суб’єктів господарської діяльності, з метою незаконного виготовлення підакцизної групи товарів.

Під час обшуків було вилучено первинну бухгалтерську документацію з фіктивними компаніями, документи «тіньового» обліку, перелік осіб причетних до злочину, 15 одиниць комп’ютерної техніки, електронні носії інформації, вогнепальна та холодна зброя, грошові кошти на суму понад 600 тис. грн. та 20 млн. псевдо акцизних марок, якими обклеювалась незаконно виготовлена підакцизна горілчана продукція.

«Внаслідок такої оборудки державний бюджет зазнав би втрат на суму близько 225 мільйонів гривень акцизного податку. Однак завдяки своєчасним діям податківців такий факт було упереджено», – повідомив виконуючий обов’язки начальника слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у м. Києві Сергій Потоцький.

Вказаний епізод є не першою та вочевидь не останньою складовою заплутаних схем розкрадання державного майна та державних коштів «під дахом» представників екс-влади.

 Досудове слідство триває…

Версiя для друку