Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Комісіонер здійснює продаж підакцизних товарів

Комісіонер здійснює продаж підакцизних товарів, які належать комітенту, за договором комісії через власні пункти продажу товарів. На кого (комісіонера чи комітента) покладається обов’язок сплати акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів?

Підпунктом 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України визначено, що платником акцизного податку є суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів.

Відповідно до ст. 1011 Цивільного кодексу України за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента.

Таким чином, платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів є комісіонер, як особа, яка здійснює реалізацію товарів (в тому числі через власні пункти продажу).

Виникнення обов’язку із нарахування та/або сплати акцизного податку у інших осіб (у тому числі власника товару) ПКУ не передбачено.

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві

Версiя для друку

Я Ð?Ð?Ю Ð?РÐ?Ð?Ð?!