Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Хто та як буде платити військовий збір?

3 cерпня 2014 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" за №1621-VII від 31.07.2014. Закон було опубліковано 2 серпня у «Голосі України».

Закон містить чимало нововведень, серед яких – запровадження нового загальнодержавного збору – військового, що діятиме до 1 січня 2015 року.

Платниками цього збору є фізичні особи - резиденти, які отримують доходи як з джерел їх походження в Україні, так і іноземні доходи та нерезиденти, які отримують доходи в Україні.

Оподатковуватимуть військовим збором доходи у формі заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати або інші виплати і винагороди, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Ставка збору складає 1,5 відсотка.

Аналогічно до податку на доходи фізичних осіб, утримувати й перераховувати до бюджету збір буде податковий агент, тобто та особа, яка нараховує дохід (наприклад: працедавець), а щодо іноземних доходів – особисто громадянин, який їх отримує.

Натомість, на відміну від податку на доходи фізичних осіб, який перераховується до місцевого бюджету, військовий збір необхідно буде сплатити до держбюджету.

ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

Версiя для друку