Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Гарантія соціального захисту – офіційна заробітна плата

У нинішніх умовах актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у „конвертах”, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. З метою сприяння легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати фахівці ДПІ в Оболонському районі районі ГУ ДФС у м. Києві постійно проводять активну інформаційно-роз’яснювальну роботу. Зокрема, інформують роботодавців про недопустимість та можливі правові наслідки через використання робочої сили з порушенням трудового законодавства, а також роз’яснюють громадянам важливість для них оформлення трудових відносин належним чином.

Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати. Роботодавці, котрі відмовляються від офіційного працевлаштування своїх працівників, найбільшої шкоди завдають, в першу чергу, робітникам, адже неналежне оформлення трудових відносин позбавляє людей можливості захисту своїх прав та не дає змоги напрацювати стаж, необхідний в майбутньому для призначення пенсії. Обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників – це своєчасна й повна сплата податків і платежів, а також забезпечення заробітною платою працівників у розмірі не менше мінімальних соціальних стандартів.

ДПІ в Оболонському районі районі ГУ ДФС у м. Києві

 

Версiя для друку