КМДА Київська міська державна адміністрація


Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до публічної інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень визначається Законом України від 13.01.2011 №2939-VI «Про доступ до публічної інформації».

Згідно із статтею 1 вищезазначеного Закону публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Статтею 19 Закону визначено, що запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним, подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.

Форму запиту на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів доходів і зборів України, та порядок його складання і подання затверджено наказом Міндоходів України від 14.11.2013 №681, ознайомитись з яким можна звернувшись на офіційний веб-портал Міндоходів України (www.minrd.gov.ua) у рубрику «Публічна інформація» або на суб-сайт ГУ Міндоходів у м. Києві за адресою (http://kyiv.minrd.gov.ua/mindohodiv-u-regioni/golov-upr/dostup-do-publichnoi-info/forma-podannya-zapitu/88298.html).

ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м. Києві приділяє особливу увагу дотриманню вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Указу Президента України від 5 травня 2011 року N 547/2011 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації».

Так, протягом І півріччя 2014 року до ДПІ надійшов 21 запит на отримання публічної інформації, з них 11 запитів від фізичних осіб та 10 запитів від юридичних осіб.

Кожен запит працівниками ДПІ ретельно та уважно розглядався. Відповідь надавалась у спосіб обраний запитувачем та у визначений законодавством термін, тобто протягом п’яти робочих днів з дня надходження запиту до ДПІ.

Питання, з якими зверталися запитувачі до ДПІ стосувалися надання інформації щодо третіх осіб, відкритих банківських рахунків, подання заяви за формою 8-ОПП, місцезнаходження платника, копій документів, облікового стану СГД, заборгованості перед бюджетом, реєстрації реєстраторів розрахункових операцій, відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, податкових повідомлень - рішень, щодо легітимності територіального органу Міндоходів України, контрольно-перевірочної роботи та інше.

До ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м. Києві із запитом на отримання публічної інформації можна звернутися поштою за адресою: 04213 м. Київ, просп. Героїв Cталінграда, 58, електронною поштою: obolon_dpi@ukr.net, телефоном/факсом 412-38-32 або особисто до спеціалістів відділу обслуговування платників податків за адресою: м. Київ, просп. Героїв Cталінграда, 58, кім. 102.

ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м. КиєвіПри використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.