Допомога учаснику АТО

Учаснику АТО із місцевого районного бюджету було виділено 3000 грн. допомоги. За якою ознакою відобразити цю виплату у податковому розрахунку (форма № 1ДФ)?


Оподаткування допомоги, яка видається за рахунок бюджетних коштів, регламентується ст. 165 Податкового кодексу України. Відповідно до пп. 165.1.1 п. 165.1 не підлягає оподаткуванню сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг згідно з законом, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом.
Відповідно до Довідника ознак доходів до Порядку № 4 зазначені виплати відображаються у податковому розрахунку (форма № 1ДФ) за ознакою «128».

Версiя для друку