Допомога при усиновленні дитини призначається усиновлювачу, який є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновив  дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського  піклування  (якщо усиновлювачами є подружжя - одному з них на їх розсуд).

Для призначення допомоги при усиновленні дитини органові праці та  соціального захисту  населення за умови  пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подаються такі документи:

заява усиновлювача (якщо усиновлювачами є подружжя - одного з них), що складається за формою, затвердженою Мінпраці;

копія свідоцтва про народження дитини, виданого державним органом реєстрації актів цивільного стану після внесення  змін до актового запису про народження дитини на підставі рішення суду про усиновлення дитини;

копія рішення суду про усиновлення дитини.

Допомога при усиновленні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше 12 календарних місяців з дня набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини.

Вказана допомога призначається на кожну дитину у розмірі та в порядку, що встановлені для виплати допомоги при народженні першої дитини, на дату набрання законної сили рішенням про усиновлення.

Допомога при усиновленні дитини призначається і виплачується усиновлювачу органами праці та соціального  захисту населення за місцем його реєстрації. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Додаткову інформацію з питання надання допомоги можна отриматиза тел. 467-98-17, тел. 467–98-66, тел. 489-91-74.

 

Версiя для друку