КМДА Київська міська державна адміністрація


Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини,  опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення   належних умов для  її  повноцінного  утримання  та виховання.

Для призначення допомоги при народженні дитини органу праці та соціального захисту населення за умови пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подаються такі документи:

-  заява одного з батьків (опікуна);      

-  копія свідоцтва про народження дитини;

- витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження дитини для виплати допомоги у зв’язку з народженням дитини, виданий відділом реєстрації актів цивільного стану. Жінки, які постійно проживають  (зареєстровані) на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини, якщо інше  не передбачено міжнародними договорами України;

- особи, які звертаються за призначенням допомоги при народженні другої дитини або наступних дітей, подають також довідку про склад сім’ї та копію свідоцтва про народження кожної дитини, яка враховується при визначенні розміру допомоги;

- опікуни подають, крім зазначених документів, копію рішення
про  встановлення  опіки. 

Допомога  при  народженні  дитини,  яка  народилася після 8 квітня 2011 р., надається в сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму, - на  першу  дитину;  кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму, - на другу дитину;  кратній 120  розмірам  прожиткового мінімуму, - на  третю і кожну наступну дитину. Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному  розмірі  прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом 24 місяців, на другу  дитину - 48 місяців, на третю і кожну наступну дитину - 72 місяців рівними частинами.

При цьому така допомога надається у розмірах прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановленого на день народження дитини.

Допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через дванадцять календарних місяців з дня народження дитини.

       Додаткову інформацію з питання надання допомоги можна отримати за тел. 467-98-17, тел. 467 – 98 - 66, тел. 489-91-74.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.