КМДА Київська міська державна адміністрація


Право на виплату допомоги по догляду  за  дитиною  до досягнення нею трирічного віку має один з батьків дитини, усиновлювач, опікун, дідусь,  бабуся або інший родич, який фактично здійснює догляд за дитиною.

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.

Для одержання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею  трирічного віку органам праці та соціального захисту населення подаються такі документи:

- заява матері (батька,  усиновлювача, опікуна, дідуся, бабусі або іншого  родича, який фактично здійснює догляд за дитиною), що складається за  формою,  затвердженою  Мінпраці;

- копія або витяг з наказу (розпорядження) роботодавця про надання  відпустки;

- копія свідоцтва про народження дитини;

- копія трудової книжки матері (батька, усиновлювача, опікуна,  дідуся,  бабусі  або іншого родича), яка (який) здійснює догляд  за  дитиною; 

- довідка з місця навчання - для осіб, які навчаються;

- довідка про  те,  що  виплата допомоги по безробіттю або матеріальної  допомоги  по безробіттю не проводиться, - для непрацюючих осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості;

- виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб  та  фізичних осіб - підприємців - для осіб, що провадять підприємницьку діяльність.

- усиновлювачі та опікуни подають також копію рішення про усиновлення або встановлення опіки.

- особи, що працюють у режимі  неповного робочого часу або вдома,  подають довідку з місця роботи про  початок виконання трудових  обов'язків  на зазначених умовах.

Для призначення вказаної допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, подається до органів праці та соціального захисту населення в установленому порядку довідка про склад сім'ї та декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї).

Додаткову інформацію з питання надання допомоги можна отримати за тел. 467-98-17, тел. 467-98-66, тел. 489-91-74.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.