Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Надміру сплачені авансові внески можуть бути повернені або враховані при сплаті податку

Надміру сплачені авансові внески можуть бути повернені або враховані при сплаті податку

            Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені  для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

            У складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні дванадцять місяців. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов’язань.

Надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику відповідно до статті 43 Податкового кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

Сплата  грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податку з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів (пункт 87.1 статті 87 Податкового кодексу України).

Враховуючи викладене, надміру сплачені суми авансових внесків можуть бути враховані при сплаті податкових зобов’язань, у наступних звітних періодах відповідно до статті 87 Податкового кодексу України або повернені відповідно до вимог статті 43 зазначеного Кодексу.

                                 ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м.Києві

Версiя для друку