Дохід з іноземних джерел


Резидентом України у 2015 р. отримано іноземні доходи, з яких утримано податки. Чи потрібно подавати декларацію та чи можливе зарахування податків, сплачених за межами території України?

Відповідно до пп. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу в разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 цього Кодексу (у 2015 р. — 15/20%) та військовим збором (1,5%).
Платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Сума такого зменшення зазначається у річній податковій декларації. Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де був отриманий такий дохід, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування.
У разі відсутності у платника податку підтвердних документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, що настає за звітним.

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві

Версiя для друку

Я Ð?Ð?Ю Ð?РÐ?Ð?Ð?!