Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Якщо житло знаходиться в спільній сумісній власності – необхідно визначитись хто буде платником податку на нерухомість!

Якщо житло знаходиться в спільній сумісній власності – необхідно визначитись хто буде платником податку на нерухомість!

 

Головне управління Міндоходів у м. Києві доводить до відома, що, відповідно до норм Цивільного кодексу України, співвласники майна, яке є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Співвласники мають право уповноважити одного з них на вчинення правочинів щодо розпорядження спільним майном. 

Поряд з цим, згідно з нормами Податкового кодексу України, якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває в спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений у натурі, платником податку є одна з таких осіб — власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом.

Така згода надається добровільно, має бути оформлена у письмовій формі і подана до контролюючого органу за місцем податкової адреси (місцем реєстрації). Вказана згода надається під час проведення звірки з платниками податків кількості об’єктів житлової нерухомості та розмірів житлової площі таких об’єктів або у будь-який інший час, що передує нарахуванню податку, тобто не пізніше 1 липня, що настає за базовим податковим періодом.     

Нагадаємо, платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

- об'єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

- розміру загальної площі об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

- права на користування пільгою зі сплати податку;

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку та надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення.

Таким чином, співвласники житлової нерухомості, яка перебуває в їх спільній сумісній власності, але не поділена в натурі, можуть повідомити орган доходів і зборів про визначеного за їх згодою платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, звернувшись із письмовою заявою за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості.

Версiя для друку