КМДА Київська міська державна адміністрація


ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві інформує, що забезпечувати можливість здійснення держателями електронних платіжних засобів розрахунків за продані товари, або надані послуги з використанням електронних платіжних засобів зобов’язані лише ті суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій.

При цьому, від обов’язкового приймання електронних платіжних засобів звільняються заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів, зокрема особовий склад Збройних Сил та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств, підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 кв. метрів (крім автозаправних станцій), а також суб’єкти господарювання, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 25 тисяч осіб.

Такі вимоги передбачені Законом України від 05 квітня 2001 року № 2346-III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» та Постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2010 року № 878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів» із змінами та доповненнями.

Нагадаємо, Законом України № 71-VIII від 28.12.2014 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесені нововведення, пов’язані із застосуванням РРО фізичними особами - підприємцями. За новими правилами обов’язок видавати фіскальні чеки покупцям лягає на підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування 2 та 3 груп, інтернет-магазини, комерційних агентів банків, платіжні системи та всіх, хто приймає готівку для подальшого переказу, а також на підприємства, які надають власні послуги за готівку (СТО, перукарні, туристичні агентства і тощо).

Звільняються від обов’язку встановлювати РРО всі спрощенці 1 групи, а також платники єдиного податку 2 і 3 груп, які займаються торгівлею на ринках і при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі. Всі інші зобов’язані при розрахунках з покупцями використовувати РРО: фізичні особи - підприємці 3 групи – з 1.07.2015, 2 групи – з 1.01.2016.

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

 При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.