КМДА Київська міська державна адміністрація


З 1 липня 2,4 тисячі столичних пенсіонерів сплачуватимуть податок на доходи фізичних осіб з власних пенсій

Відповідно до інформації, наданої Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві на обліку в столичних органах ПФУ на сьогодні перебувають 2444 громадянина, яким призначено пенсії в розмірі більше 10 тисяч гривень. Серед найбільш заможних пенсіонерів – мешканці Печерського (442 громадянина), Дарницького (400) та Дніпровського (255) районів міста Києва. Ще 394 мешканця столиці перебувають на обліку в Управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян ГУ ПФУ в м. Києві.

Головне управління Міндоходів у м. Києві нагадує, що через необхідність економного та раціонального використання державних коштів Верховною Радою був прийнятий Закон «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» № 1166-VII від 27.03.2014 р. З поміж багатьох заходів нормативний документ також передбачає введення змін до Податкового кодексу України стосовно податку на доходи фізичних осіб, які набудуть чинності вже з 1 липня 2014 року.

Зокрема, статтю 164 розділу IV Податкового кодексу доповнено новим підпунктом 164.2.19 такого змісту: "Суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує десять тисяч гривень на місяць, – у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати".

Отже, з 1 липня, з суми перевищення 10 тисяч гривень (на місяць) нарахованої пенсії, органи Пенсійного фонду, як податкові агенти, будуть утримувати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15 % (17 %). Від запровадження цієї норми у Києві бюджет додатково отримуватиме близько 1,5 мільйони гривень щомісяця.  При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.