Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Для працівників – вища зарплата, для підприємств – автоматичне відшкодування ПДВ

   Щомісяця близько 200 столичних підприємств подають до органів Головного управління Міндоходів у м. Києві декларації з податку на додану вартість, в яких вказують до повернення певні суми податку. Проте, автоматично отримують бюджетне відшкодування ПДВ лише, в середньому, 32 підприємства Києва. Щоб отримувати ПДВ «автоматом» більшості суб’єктам господарювання цієї категорії потрібно покращити всього лише декілька критеріїв господарської діяльності, головний з яких – необхідний середній рівень заробітної плати найманих працівників.

   Так, лише у листопаді поточного року 33 підприємства столиці не отримали у автоматичний спосіб відшкодування на загальну суму 4,5 мільйони гривень через низькі зарплати працівників.

   З одним із таких підприємств – ТОВ «Маг-2000» нещодавно було проведено зустріч, в ході якої фахівці Міндоходів спільно з бухгалтером підприємства проаналізували податкову й фінансову звітність та вишукали фінансові резерви для можливості підвищення рівня заробітної плати окремим працівникам товариства. У результаті зустрічі, середній рівень заробітної плати на підприємстві зріс й наразі товариство відповідає всім, визначеним Податковим кодексом України, критеріям. Вже у грудні суб’єкт господарювання буде отримувати автоматичне відшкодування ПДВ.                

   Нагадаємо, що згідно з пунктом 200.19 Податкового кодексу України передбачено критерії для автоматичного відшкодування, основні з яких: відсутність податкового боргу, відсутність процедури банкрутства у судовому порядку, середній рівень заробітної плати на підприємстві повинен у два з половиною рази перевищувати мінімальний встановлений законодавством рівень, чисельність працюючих має перевищувати 20 найманих осіб, підприємство повинно знаходитись за місцем реєстрації.

Версiя для друку