КМДА Київська міська державна адміністрація


Фізичні особи – підприємці, яких призвано до військової служби, не звільняються від сплати ЄСВ

 

Головне управління Міндоходів у м. Києві повідомляє, що фізичні особи — підприємці, яких призвано до військової служби відповідно до Указу Президента України від 17.03.2014 №303/2014 "Про часткову мобілізацію", не звільняються від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Платниками єдиного внеску, зокрема, є фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю.

Для таких платників (крім фізичних осіб —підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Для ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Разом з тим повідомляємо, що до страхового стажу зараховуються періоди (строки), протягом яких особа підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню та за які щомісяця сплачено єдиний внесок у сумі, не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Несплата єдиного внеску позбавляє застраховану особу на соціальний захист у сфері соціального страхування, в першу чергу, на пенсійне забезпечення. Період роботи без сплати єдиного внеску не зараховується до страхового стажу, відповідно, цей період не враховується для обчислення пенсій.

Зауважимо, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Враховуючи зазначене, фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування та особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, які призвані до військової служби (відповідно до часткової мобілізації) зобов'язані сплачувати єдиний внесок своєчасно та в повному обсязі.

Пільг зі сплати єдиного внеску для даної категорії осіб чинним законодавством не передбачено.

 Порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску регулюється Законом України від 08.07.2010 р. №2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування".При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.