Особливості обліку платників ЄСВ

ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м. Києві повідомляє, що відповідно до пункту 5 статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у відсотках до бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.

Як відомо, починаючи з 01.10.2013 органами доходів і зборів розпочато адміністрування єдиного внеску. Зокрема, з 1 жовтня 2013 року при взятті на облік як платник податків єдиного внеску всі фізичні особи незалежно від використання найманої праці згідно з основним КВЕД відносяться до класу професійного ризику виробництва.

Щодо фізичних осіб – платників єдиного внеску, які були взяті на облік органами Пенсійного фонду України (до 01.10.2013) та не були віднесені до класу професійного ризику виробництва, у разі набуття статусу роботодавця, що може бути підтверджено копією трудового договору з найманим працівником, для віднесення їх до класу професійного ризику виробництва в реєстрі страхувальників необхідно проставити ознаку фізична особа – роботодавець (Реєстрація ПП/ Ведення окремих реєстрів/ Реєстр страхувальників/ Зміна ознаки «Фізична особа – роботодавець»). Після проставляння зазначеної ознаки автоматично формується запит до ФНВ для присвоєння класу професійного ризику виробництва.

ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

Версiя для друку