Податок на нерухомість сплачується з житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі з її часток. Об’єкти житлової нерухомості – це будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки. Об’єкти нежитлової нерухомості – будівлі, приміщення, що не віднесені до житлового фонду, зокрема, промислові будівлі, склади, ресторани, магазини, гаражі та інше.

Ставки та пільги з податку на нерухоме майно встановлюються за рішенням місцевих рад та рад об’єднаних територіальних громад. Додатково оподатковуються об’єкти житлової нерухомості, якщо площа квартири перевищує 300 кв. м і 500 кв. м для житлових будинків. Ставка оподаткування - 25000 грн. за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частки).

Встановлено пільги в оподаткуванні для квартир незалежно від їх кількості до 60 кв. метрів, а для житлових будинків – 120 кв. метрів. Пільги залежать від рішень, встановлених місцевими радами на кожній окремій категорії, де заходиться нерухомість, тобто вони можуть бути різними.

Рішення і пільги зі сплати податку розміщуються на сайтах місцевих рад. Якщо Ви є власником нерухомості, загальна площа якої перевищує пільгову, Вам необхідно отримати податкове повідомлення-рішення про сплату податку, яке надсилається органом ДФС до 1 липня.

Ви можете звернутися до органу ДФС для звірки даних щодо:

  • об’єктів житлової або нежитлової нерухомості, втому числі їх часток, що перебувають у Вашій власності;
  • розміру загальної площі об’єктів нерухомості, права на користування пільгами;
  • розміру ставки податку;
  • нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та вашими даними, підтвердженими на підставі відповідних документів, проводиться перерахунок, після чого надсилається нове податкове повідомлення-рішення.

Податок сплачується за місцем розташування об’єкта нерухомості протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві

Версiя для друку