Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Чи застосовується норма законодавства щодо сплати єдиного внеску виходячи з розміру мінімальної заробітної плати за договорами цивільно-правового характеру?

Частиною п’ятою ст. 8 Закону про ЄСВ визначено, що єдиний внесок для платників, зазначених у ст. 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 22% до визначеної ст. 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.

У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки єдиного внеску.

При нарахуванні заробітної плати фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску, встановлена частиною п’ятою ст. 8 Закону про ЄСВ, застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Таким чином, у разі якщо працівник за своїм основним місцем роботи поряд із основною роботою виконує іншу роботу за договорами цивільно-правового характеру, то за такого працівника роботодавцю потрібно здійснювати нарахування єдиного внеску виходячи з розміру мінімальної заробітної плати.

Якщо сума нарахованої заробітної плати за основну роботу та винагорода за договором цивільно-правового характеру не перевищують розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на місяць, за який здійснюється нарахування заробітної плати, нарахування єдиного внеску здійснюється виходячи з розміру мінімальної заробітної плати.

При цьому в разі якщо особа виконує роботу згідно з договором цивільно-правового характеру і це не є її основним місцем роботи, єдиний внесок нараховується на фактично нараховану суму винагороди за цим договором незалежно від її розміру, але з урахуванням максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.

 

ДПІ у Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

Версiя для друку

Я Ð?Ð?Ю Ð?РÐ?Ð?Ð?!