Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Чи виникає об'єкт оподаткування акцизним податком

Чи виникає об'єкт оподаткування акцизним податком з реалізації пального при продажу талонів (пластикових карток) на ПММ без фізичного відпуску з АЗС та/або АГЗС пального?

 

 

Об'єктом оподаткування акцизним податком відповідно до пп. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Податкового кодексу є операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що:

отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в ЄРАН; ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;

вироблені в Україні, реалізація яких є об'єктом оподаткування відповідно до пп. 213.1.1 цього пункту, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в ЄРАН.

Тобто, у разі реалізації пального в обсягах, які не перевищують обсягів їх отримання, об'єкт оподаткування акцизним податком не виникає. В іншому випадку платнику необхідно сплатити акцизний податок на окремий рахунок, відкритий у центральному органі виконавчої влади, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального та подати декларацію акцизного податку.

Згідно з пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів — це фізичний відпуск з АЗС та/або АГЗС товарів, зазначених у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 цього Кодексу, незалежно від форми розрахунків.

Таким чином, оскільки не здійснюються операції з фізичного отримання, відпуску та транспортування пального, у платника податку не виникатиме обов'язок реєструватися платником акцизного податку з реалізації підакцизних товарів та реалізації пального, а також обов'язок подання декларації акцизного податку. У разі продажу талонів (пластикових карток) на ПММ без фізичного відпуску з АЗС та/або АГЗС пального об'єкт оподаткування акцизним податком, а саме операції з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, не виникає.

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві

 

Версiя для друку

Я Ð?Ð?Ю Ð?РÐ?Ð?Ð?!