Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Чи має право платник податку нараховувати податковий кредит при отриманні послуг водопостачання та водовідведення, якщо постачальником не надано та не зареєстровано податкові накладні на постачання зазначених послуг?

Згідно з пп. «а» п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу України до складу податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення платником податку операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку—постачальник таких товарів/послуг відповідно до вимог п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати ії в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН постачальником, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що належать до податкового кредиту.

Крім того, підставою для нарахування сум податку, що включаються до складу податкового кредиту без отримання податкової накладної, можуть бути документи, визначені у п. 201.11 ст. 201 Податкового кодексу, а саме:

  • транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форму яких встановлено міжнародними стандартами;
  • касові чеки, що містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального та податкового номерів постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 грн. за день (без урахування податку);
  • бухгалтерська довідка, складена відповідно до п. 36 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу;
  • податкова накладна, складена платником податку відповідно до п. 208.2 ст. 208 Податкового кодексу та зареєстрована в ЄРПН.

Таким чином, платник податку може віднести суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення ним операцій з придбання послуг водопостачання та водовідведення до складу податкового кредиту без отримання податкової накладної на підставі документа, визначеного п. 201.11 ст. 201 Податкового кодексу, а саме рахунку, що виставляється такому платнику за надані послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, із зазначенням загальної суми платежу, суми податку та податкового номера продавця.

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС в м. Києві

Версiя для друку

Я Ð?Ð?Ю Ð?РÐ?Ð?Ð?!