Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Чи є базою нарахування ЄСВ вартість подарункових сертифікатів...

Чи є базою нарахування ЄСВ вартість подарункових сертифікатів, які підприємство придбало до свята для своїх працівників?

Статтею 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон про ЄСВ) визначено, що платниками єдиного внеску є, зокрема, роботодавці, а саме підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.

Відповідно до ст. 7 цього Закону базою нарахування єдиного внеску для платників-роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі — Закон про оплату праці), та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Подарунковий сертифікат — це документ, що підтверджує платіж у вигляді передоплати за товари чи різного роду послуги в зазначених у ньому магазинах (підприємствах) на суму, еквівалентну номіналу сертифіката.Отримавши від підприємства подарунковий сертифікат на певну суму, працівник отримує право в межах цієї суми придбати товари в магазинах тощо.

Видання подарункових сертифікатів оформлюється наказом керівника підприємства. У ньому зазначається мета придбання подарункових сертифікатів, їх кількість і вартість, конкретний перелік працівників, яким вони видаватимуться.

Підпунктом 2.3.2 п. 2.3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. № 5, визначено одноразові заохочення, не пов’язані з конкретними результатами праці (наприклад, до ювілейних та пам’ятних дат, як у грошовій, так і в натуральній формі), які належать до фонду оплати праці як додаткова заробітна плата.

Отже, видання подарункових сертифікатів працівникам є виплатою заробітної плати в негрошовій формі. Оскільки подарункові сертифікати, видані працівникам до свята, є виплатою заробітної плати в негрошовій формі, то такий дохід є базою для нарахування єдиного внеску.

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві

Версiя для друку

Я Ð?Ð?Ю Ð?РÐ?Ð?Ð?!