Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Через аеропорт «Київ» (Жуляни) українка намагалась вивезти до Італії старовинну ікону

Спробу незаконно вивезти з України старовинну ікону попередили співробітники митного поста «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міжрегіональної митниці Міндоходів.

Подія сталася під час митного контролю багажу пасажирів, які відлітали з Києва до італійського міста Бергамо.

Так, за допомогою рентген-апарату, в валізі пасажирки столичні митники виявили  ікону з ознаками старовини. Ікона в окладі з жовтого металу, розміром 29,5 на 34,5 см, з зображенням жінки з немовлям, знаходилась серед речей пасажирки без ознак приховування.

Зі слів 30-річної громадянки, ікону вона одержала від своєї бабусі в подарунок, а до Італії везла на власне вінчання. Свою провину жінка визнала, однак виправдовувалась незнанням порядку переміщення через митний кордон України предметів старовини.

В даному випадку, обравши для проходження митного контролю «зелений коридор» жінка цим засвідчила про відсутність у неї предметів, які заборонені або ж обмежені до переміщення. З приводу декларування ікони до інспекторів митниці не зверталася, дозвільних документів на її вивезення не мала.

Таке «незнання» законодавства для громадянки закінчилось складанням протоколу про порушення митних правил за ст. 471 Митного кодексу України, яка передбачає штраф та конфіскацію товару.

Ікону вилучено. За попередньою візуальною оцінкою мистецтвознавців, ікона може належати до періоду кінця 19 – початку 20 ст. та становити культурну цінність. Проте, її вартість та культурна цінність остаточно буде встановлена фахівцями після проведення відповідної експертизи.

У разі визнання ікони культурною цінністю, до Єдиного реєстру досудових розслідувань буде направлено повідомлення про кримінальне правопорушення.

Версiя для друку