КМДА Київська міська державна адміністрація


Фахівці столичного управління Міндоходів нагадують, що у відповідності до 177 статті Податкового кодексу України об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

До переліку витрат фізичної особи–підприємця, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності

Так, згідно із чинним законодавством витрати, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, складаються із витрат операційної діяльності, які визначаються згідно з пунктами 138.4, 138.6 – 138.9, підпунктами 138.10.2 – 138.10.4 пункту  138.10, пунктом 138.11 статті 138 ПКУ.

Витрати у вигляді коштів, добровільно перерахованих до неприбуткових організацій, відносяться до складу інших витрат, тобто не являються витратами операційної діяльності.

Таким чином, сума благодійної (спонсорської) допомоги, яка надана неприбутковій організації фізичною особою–підприємцем, не відноситься до витрат такого підприємця.

 

 При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.