Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизними товарами

Акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизними товарами

Фахівці Оболонської податкової інформують, що відповідно до п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості (у разі здійснення контрольованих операцій – не нижче звичайних цін, визначених згідно ст. 39 Податкового кодексу) з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, ПДВ та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками – суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові та вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів)).

Підпунктом 9.1.4 п. 9.1 ст. 9 Податкового кодексу встановлено, що акцизний податок є загальнодержавним податком.

З 1 січня 2015 р. відповідно до Закону України від 28.12.2014 р. № 71 – VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо), ставки якого встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (з ПДВ), у розмірі 5 % (пп. 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу).

Підпунктом 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу визначено, що реалізацією підакцизних товарів (продукції) є будь – які операції на митній території України, які передбачають відвантаження підакцизних товарів (продукції) згідно з договорами купівлі – продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно – правовими договорами з передачею прав власності або без такої, за плату (компенсацію) або без такої незалежно від строків її надання, а також безоплатного відвантаження товарів, у тому числі з давальницької сировини, реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – це продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та його промислових замінників, товарів, зазначених у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу, безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування.

Таким чином, у разі здійснення операцій з постачання підакцизних товарів сума акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами не включається до бази оподаткування ПДВ фізичної особи – підприємця.  

   ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

Версiя для друку