Головна  →  Адміністрація  →  Структура  →  Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини  →  200-річчю Великого Кобзаря присвячується 1

9 березня 2014 року український народ і світова спільнота відзначатиме 200-річчя від дня народження видатного сина українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.

У рамках святкування славетного ювілею Великого Кобзаря в Оболонському районі м.Києва розпочато низку заходів з нагоди 200-річчя від дня народження видатного українського поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча – Тараса Шевченка.

З метою виховання почуття любові та поваги до світлого образу генія української культури – великого Кобзаря, української мови та історії рідного краю, розширення і поглиблення знань про життя і творчість народного поета у бібліотеці імені С. Чекаліна для дітей (вул.Вишгородська, 38) відбулося літературне свято «І голос твій нам душу окриля».

Щирими словами привітань відкрила свято  начальник управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації – Ліана Розмаїта. «Ми зібралися всі на літературно-мистецьке свято не тільки, щоб вшанувати пам'ять геніального поета, а відчути його невмируще слово серцем, продемонструвати велику повагу і незмінну любов до світоча національної української літератури. Читаючи твори Тараса Шевченка, ми захоплюємося його поетичним словом і все більше наші серця наповнюються любов'ю до рідної України. Тому, читайте Кобзаря, любіть Україну!» Історично - поетична мандрівка «Мозаїка великої долі» дала можливість дітям більше дізнатись про життя людей у ХІХ сторіччі та нелегку долю Великого Кобзаря. Демонстрація малюнків дітей до свята підкреслила любов народного поета до природи рідного краю.

Під час турніру «Іду з дитинства до Тараса», який складався з двох етапів - літературної гри «Шляхами Шевченкової долі» та конкурсу читців «Шевченкові твори сяють, як зорі» діти продемонстрували свої знання біографії та поезії Великого Кобзаря.

Останнім акордом свята стало нагородження переможців турніру. Визначити їх було нелегко, і тому перше  місце посіли Герасименко Мирослава та Мінаєва Ліна, друге – Лаврова Віра та Бутенко Катерина, а третє – Поліщук Крістіна – учні 3-А класу СШ № 16.  Було, також, відзначено найкращого читця поезії Кобзаря – Федорова Олексія і найактивніших учасників заходу.   

Сьогодні Великий Кобзар, як ніхто інший, своїм поетичним словом єднає все українське суспільство, закликаючи до об’єднання й мудрості «Обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю!».

Будуймо всією громадою свій дім – у злагоді, мирі та любові, щоб діти наші і внуки отримали у спадок державу, яку заповідав нам Великий Кобзар. Нехай святе Шевченкове ім’я об’єднає нас усіх незалежно від поглядів та переконань задля щасливого майбутнього українського народу.

Версiя для друку